Obě ostravské vysoké školy se nejspíš sloučí

22. 2. 2011 | Aktuality

Ostravskou univerzitu (OSU) a Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava (VŠB-TUO) čeká do roku 2014 sloučení. Po zprávách o probíhajících jednání tento krok potvrdili serveru Česká pozice rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák, Jiří Močkoř z OSU i náměstek ministra školství pro výzkum a vysoké školy Jan Koucký.

Důvodem jsou plánované změny ve financování univerzit. Sloučením dvou ostravských univerzit vznikne výzkumná univerzita, která by měla na peníze od státu dosáhnout snáze než dvě menší samostatné školy. S 35 tisíci studenty chtějí sloučené univerzity konkurovat Karlově a Masarykově univerzitě.

V Moravskoslezském kraji je vedle dvou veřejných univerzit se sídlem v Ostravě ještě Slezská univerzita Opava a soukromá Vysoká škola podnikání v Ostravě.

Zdroj: www.ceskapozice.cz, www.regiony24.cz,