Chcete stipendium pro studium v zahraničí?

Bakala Foundation znovu podpoří talentované studenty. Odstartoval osmý ročník programu Scholarship

Bakala Foundation odstartovala další ročník atraktivního stipendijního programu Scholarship. Několika miliony korun podpoří nejtalentovanější studenty s ambicí absolvovat bakalářský či magisterský program na některé z prestižních zahraničních univerzit.

Ti nejlepší z žadatelů v září získají stipendium, jehož výše závisí na zvolené škole a individuálních finančních možnostech. Při splnění všech podmínek nadace stipendistům garantuje podporu po celou dobu studijního programu, na který ji získali.

Spolu s podáním přihlášky musí každý z žadatelů zpracovat esej v anglickém jazyce na jedno ze tří stanovených témat. V rámci prvního tématu se studenti mohou zamyslet nad tím, co považují za nejvíc fascinující pokrok ve svém oboru zájmu za posledních 100 let. Druhou volbou je zamyšlení nad otázkou, zda může jednotlivec přispět k trvale udržitelnému rozvoji. Třetí možností je reflexe na téma právo na život a na smrt a kde jsou hranice medicíny.

Zájemci se mohou do programu hlásit pouze elektronicky, prostřednictvím formuláře na webových stránkách nadace, kde jsou zveřejněna i letošní témata esejí. Přihlášky je možné podávat do 15. května 2017.

Zdroj: Tisková zpráva Bakala Foundation

Zdroj fotografie: Freeimages.com


kavanluc@gmail.com

Další články k tématu

Získejte stipendium na letní kurz žurnalistiky v Praze a Istanbulu

Získejte stipendium na letní kurz žurnalistiky v Praze a Istanbulu

Do konce dubna se mohou studenti žurnalistiky ucházet o stipendium na letní kurz žurnalistiky, který se uskuteční v polovině letošního srpna. První část stráví studenti v Praze, v druhé polovině se přesunou do tureckého Istanbulu. Tématem letošního kurzu žurnalistiky je „Svoboda tisku“. Studenti budou mít možnost prostřednictvím seminářů, workshopů, kulatých stolů, diskuzí a praktických cvičení proniknout do tajů moderní …

číst více
Univerzita Pardubice láká na stipendium

Univerzita Pardubice láká na stipendium

Univerzita Pardubice slibuje stipendium nadaným uchazečům o studium. Mimořádná jednorázová výplata 5 000,– Kč je určena pro dvěstě nejlepších uchazečů. Vyhodnocení pořadí bude stanoveno po ukončení celého přijímacího řízení na začátku října 2013. Dvěstě oceněných studentů bude vybráno podle splněných podmínek příslušné fakulty, a to po ukončení všech kol přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014. Druhou podmínkou vyplacení …

číst více