MŠMT zveřejnilo nejúspěšnější školy ve státních maturitách

28. 6. 2011 | Aktuality

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve čtvrtek 23. června zveřejnilo seznamy s gymnázii a středními odbornými školami, jež dosáhly v letošních státních maturitách nejlepších výsledků. Skóre je výpočtem celkového výsledku školy, který zohledňuje například úspěšnost a neúspěšnost maturantů, přepočet mezi základní a vyšší úrovní nebo počet žáků závěrečného ročníku, kteří nebyli k maturitě připuštěni.

Vůbec největší úspěšnosti dosáhli mezi gymnázii studenti soukromého gymnázia PORG v Praze, druhé se umístilo Gymnázium Jana Nerudy v Praze a třetí Arcibiskupské gymnázium v Praze. Do první desítky se kromě pražských probojovala také gymnázia z Brna, Mladé Boleslavi, Pardubic a Českých Budějovic. Nejúspěšnějšími středními odbornými školami jsou Waldorfské lyceum v Praze, SPŠ sdělovací techniky v Praze a Masarykova obchodní akademie v Rakovníku. Úspěšné byly dále školy pražské, hradecko-královské, přerovské, ale také z Klatov, Plzně a Žďáru nad Sázavou.

Podrobné seznamy rozdělené podle krajů si můžete stáhnout na webu ministerstva.

Zdroj: tisková zpráva Zdroj fotografie: stock.xchng