Plzeňská práva přišla o akreditaci doktorského programu

8. 11. 2011 | Aktuality

Ministerstvo školství odejmulo 7. listopadu 2011 plzeňské právnické fakultě akreditaci doktorského studijního programu. Rozhodnutí začne platit od 29. února 2012. Ministerstvo dále pozastavilo fakultě oprávnění konat státní rigorózní zkoušky a udělovat titul JUDr.

Právnická fakulta nyní čeká na rozhodnutí o prodloužení akreditace magisterského a bakalářského studia. O reakreditaci požádala fakulta ministerstvo 31. října, osm měsíců před tím, než vyprší. Současných studentů magisterského studia se ale obdržené verdikty MŠMT nedotknou.

Doktorandy už fakulta nepřijímá dva roky, tedy od počátku aféry fakulty. Stávající studenti doktorského programu Teoretické právní vědy už na škole nemůžou dostudovat, fakulta jim musí najít náhradu. Podle rektorky Západočeské univerzity Ilony Mauritzové v současnosti studuje v doktorském programu 80 studentů.

Pozastavené konání státních rigorózních zkoušek a udělování titulů JUDr. by měla fakulta obnovit hned poté, co ministerstvo rozhodne kladně o prodloužení akreditace magisterského studia, tedy počátkem příštího roku. „Pokud shledá, že opravdu personální zabezpečení fakulty je kvalitní a dostatečné, pak může zároveň s udělením prodloužení akreditace i změnit verdikt v oblasti rigorózního řízení,“ dodala rektorka.

Zdroje: ČTK, tisková zpráva ZČU, www.denik.cz