MŠMT hodnotí dosavadní průběh státních maturit

28. 5. 2011 | Aktuality

Podle Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže nebyly ke dni 23. května zaznamenány žádné technické chyby v průběhu státních maturit. Zkoušky již proběhly nebo probíhají na 99 % škol, pouze 1 % škol začíná s ústní maturitou v úterý či ve čtvrtek. Písemná část pak začíná v pondělí 30. května.

Ministerstvo dále informuje, že letos nebylo k maturitě připuštěno téměř 11 % žáků. Z českého jazyka a literatury dosud neudělalo zkoušku 3,8 % maturantů, z cizích jazyků 5,4 %.

Ředitel organizace Cermat Pavel Zelený na brífinku rovněž komentoval údajný únik zadání ústní zkoušky z angličtiny. Podle něj nešlo o ostrou verzi, ale o pracovní listy z mikrogenerálky v roce 2009, které jsou volně přístupné i na oficiálním webu.

Zdroj: tisková zpráva MŠMT