Mobilní aplikace, které vám pomůžou se školou

15. 8. 2014 | Přijímací řízení

Mnoho z nás nedá svůj smartphone skoro z ruky a je on-line 24 hodin denně. Na telefonu hrajeme hry, surfujeme po sociálních sítích a hledáme v mapách. Existují ale i aplikace, které nám pomůžou při studiu.

Nové technologie přinesly propojení a zjednodušení mnoha procesů. Chytré telefony používáme každý den a on-line jsme skoro pořád. V kapse nosíme mapy, slovníky, hry nebo knížky. Které aplikace se nám ale hodí i při studiu?

Vysoké školy pružně reagují na vývoj nových technologií a tak v telefonu můžete prohlížet rozvrh nebo nahlížet do školních informačních systémů. Kromě toho existují i mobilní aplikace, které vám usnadní samotné studium. V telefonu můžete mít diář, poznámkový blok, organizér, systém na přepis mluvené řeči, generátor citací i cloudové úložiště souborů.

Spousta studentských aplikací je zcela zdarma nebo, lidově řečeno, za pár korun. Stačí si do vyhledávače zadat, co by vás zajímalo, a desítky odkazů vás nasměrují přímo k cíli. Zeptali jsme se českých studentů, co pomáhá ve škole jim.

Libor, Univerzita Karlova v Praze: „Používám citace.com pro správné a jednotné citace, protože ty odbornější věci se citují zbytečně složitě… Pak taky iStudiez Pro, která mi pomáhá dávat dohromady školní agendu, co je kdy potřeba udělat, a hlavně se mi synchronizuje nejen na tabletu, ale také na telefonu i na počítači. Pak bych určitě doporučil Dropbox pro sdílení souborů mezi spolužáky.“

Adam, České vysoké učení technické: „Používám hlavně dvě aplikace: Koseek (informační systém pro studenty ČVUT) – kvůli rozvrhům a jídelníčkům menz, a pak překladač od Google.“

Jakub, České vysoké učení technické: „Používám Google Calendar, Drive, Keep, YouTube, Translate, Gmail, Pocket, Czech Timetable, Facebook. Díky větší mobilitě aplikace nabízejí snazší organizaci, okamžitý přístup a synchronizaci s počítačem. Všechny potřebné informace mám na jednom místě.“

Petr, Masarykova univerzita v Brně: „Používám periodickou tabulku na telefonu, kalkulačku, slovník a “drilovací“ aplikace na slovíčka z francouzštiny. Dále vědeckou kalkulačku (spíš z hecu, že to můj telefon umí, jinak mám i samostatný kalkulátor). Taky švindluju na konzultacích a mám zapnutý diktafon.”

Veronika, Vysoká škola ekonomická: „Používám aplikaci Skritter na opakování slovíček a slovník.“

Ludvík, IHEID Ženeva: „Hlavně internet! Pak mám v telefonu slovník, připomínky, kalkulačku, Facebook (kvůli komunikaci při týmové práci) a e-mail.“

Kateřina, České vysoké učení technické: „Mobilní aplikace nepoužívám. Vše mám pouze na počítači, například generátor citací, který jsem používala při psaní bakalářské práce.“

Jana, Česká zemědělská univerzita: „Nepoužívám žádné. Většinu věcí hledám v internetovém prohlížeči, protože na to aplikace neexistují. Jediné, co bych mohla používat, je diář, ale ten mám radši v papírové formě!“

Adéla, Masarykova univerzita v Brně: „V telefonu používám hlavně slovníky, protože je s nimi práce rychlejší než s těmi papírovými.“

Zdroj fotografií: picjumbo.com