"Mnohem víc praxe", shrnuje Jiří studium v Dánsku

Studium na vysokých školách v Dánsku se za posledních pět let těší stále větší oblibě mezi českými studenty. Dosahování karierních i osobních úspěchů a plnění snů jsou důvody, kvůli kterým se právě do Dánska někteří studenti odhodlají odejít studovat. Jedním z nich je i Jiří Havel z Prahy, který momentálně studuje Marketing Management na Dania Academy, University of Applied Sciences.

„V Praze jsem navštívil některé veletrhy zaměřené na vzdělání v zahraničí, a od té doby jsem si byl naprosto jistý, že chci studovat v Dánsku. Hlavní argumenty, které mě přesvědčily, byly vysoká úroveň angličtiny, rozdíl učební struktury a školné zdarma pro studenty z Evropské unie. Už po pouhých dvou semestrech jsem se toho hodně naučil a také zúčastnil nespočtu aktivit, které mi pomohou s mojí budoucí kariérou“, vysvětluje dvacetiletý Jiří.

SONY DSC

V Dánsku se každý student zúčastní povinné stáže, která trvá skoro celý jeden semestr. Vysoké školy jsou navrženy tak, aby připravily své studenty na reálný život, pomocí praktického přístupu k tradičním učebním metodám. Většina českých studentů absolvuje svoji stáž v Dánsku, avšak populární jsou také země, jako je Španělsko nebo Nizozemsko.

Jedním ze studentů, kteří se rozhodli vyměnit studené Dánsko za tří měsíční stáž ve slunné Barceloně, je i Petr Luczyk. „V několika příštích měsících budu pracovat na reálných úkolech souvisejících s marketingem a už se nemohu dočkat, až začnu. Je skvělé mít takovouto příležitost,“ říká Petr.

Co se týče kariéry, studium v Dánsku zároveň přináší velké plus pro studenty, kteří věří, že jim zahraniční diplom zvýší šance na získání lépe placeného zaměstnání. „Během studia spolupracujeme se skutečnými společnostmi a studujeme kompletně v angličtině, díky tomu se naučíme v tomto jazyce perfektně komunikovat. Dále získáváme mnoho dovedností, které umíme použít nejen v teorii ale hlavně i v praxi. Na konci studia pak obdržíme mezinárodně uznávaný diplom“, konstatuje Petr Luczyk, student posledního ročníku v Dánsku.

photo 1_re

Na většinu Dánských škol probíhá přijímací řízení bez jakýchkoliv přijímacích zkoušek. Šanci na přijetí tedy nejvíce ovlivňuje motivační dopis a online pohovor. Nejlepší způsob jak se o studiu v Dánsku dozvědět více je navštívit stránky některých českých agentur, které tuto možnost zprostředkovávají.

Autor: Jiří Havel

Fotografie: archiv Jiřího Havla


kavanluc@gmail.com

Další články k tématu

Chystám se na stáž aneb Chvíli před odjezdem...

Chystám se na stáž aneb Chvíli před odjezdem...

Chystáš se do Dánska, Aarhusu. Proč ses rozhodla právě pro tuto lokalitu? Doporučily mi to dvě bývalé spolužačky, které v Aarhusu studovaly jeden semestr a byly nadšené nejen školou, ale i místem samotným. Kdy jsi poprvé začala přemýšlet o tom, zda vůbec někam pojedeš? Vždycky jsem chtěla cestovat, poznávat nová místa, lidi a také si vylepšit jazykové dovednosti. …

číst více
Titul ze zahraniční univerzity? Proč ne!

Titul ze zahraniční univerzity? Proč ne!

Jaké má studium v zahraničí výhody? Ať už pojedete studovat do zahraničí na pár týdnů, měsíců, nebo let, zaručeně si s sebou domů přivezete spoustu zkušeností a zážitků. Především se však zdokonalíte v jazyce, ve kterém budete studovat. Pokud se do zahraničí nevydáte jen na výměnný pobyt, ale dokonce rovnou na celá studia, můžete si být téměř jisti, …

číst více
Højskole – studium v Dánsku trochu jinak

Højskole – studium v Dánsku trochu jinak

V České republice se o tom, jak vyjet do Dánska studovat højskole, nic oficiálního nedozvíte. Pokud už někdo vyjede, je to jen díky tomu, že se o této možnosti dozvěděl od kamaráda, ten od dalšího kamaráda a tak dále. Tímto způsobem jsem se o tom dozvěděla i já, čirou náhodou jen tak mezi řečí od mé spolužačky. Co to vlastně …

číst více
I na zahraniční školy se lze ještě hlásit! Termíny jsou různé

I na zahraniční školy se lze ještě hlásit! Termíny jsou různé

Zatímco většina českých škol stanovuje jako nejzazší termín pro podání přihlášek 28. únor (i když i to už dnes není pravidlem), u těch zahraničních bývá tím nejčastějším termínem „T“ 15. leden. Ale ani ten zdaleka neplatí pro všechny země, a dokonce ani jejich školy. Proto se určitě vyplatí sledovat webové stránky konkrétních institucí, které si někdy – stejně jako u nás – termíny …

číst více