Ministr školství ocenil české paralympioniky

Celkem čtrnáct hendikepovaných sportovců převzalo v úterý čestné ocenění od ministra školství Roberta Plagy. „Jsem rád, že vám můžu osobně předat Čestné uznání ministra školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající reprezentaci, ale také za přípravu české reprezentace a vytvoření vynikajících podmínek pro sportovce na dvanáctých zimních paralympijských hrách v Pchjongčchangu,“ přivítal Plaga sportovce, které doprovázeli i trenéři a členové paralympijské výpravy.

Letos sice nezískali čeští paralympionici žádný cenný kov, zato mají hned několik umístění v elitní desítce. Největším paralympijským úspěchem bylo šesté místo sjezdaře Patrika Hetmera. Šestou příčku urvali také čeští sledge hokejisté. Tadeáš Kříž, student univerzity Palackého, se do Pchjongčchangu dostal na divokou kartu a na své vůbec první paralympiádě v Super-G dojel s dvanáctým nejrychlejším časem.

Ministerstvo školství podporuje hendikepované sportovce každoročně i finančně. V rámci programu Sportování bez bariér plánuje mezi ně rozdělit téměř 85 milionů. V budoucnu se ministerstvo chystá také vytvořit speciální cenu pro sportovce, kteří získají na paralympiádě medaili.


schroderova@vysokeskoly.cz

Další články k tématu

Studentka ze Zlína obleče německé olympioniky

Studentka ze Zlína obleče německé olympioniky

Zuzana Bahulová absolvovala na zlínské univerzitě pět let studia animované tvorby, zároveň je také veslařskou rozhodčí a dříve tento sport sama aktivně provozovala. V zakázce pro veslařskou reprezentaci proto mohla zúročit své profesní i sportovní zkušenosti. Jak se vůbec posluchačka vysoké školy k podobnému úspěchu dostane? „Jako studentka UTB jsem měla možnost vycestovat do zahraničí na pracovní stáž. …

číst více
Speciál O OBORECH: Rozhodčí kolektivních sportů

Speciál O OBORECH: Rozhodčí kolektivních sportů

Charakteristika oboru Bakalářský tříletý obor Rozhodčí kolektivních sportů má zaměření buď na fotbal nebo lední hokej, a je realizován v rámci programu Tělesná výchova a sport. Je možné jej studovat v prezenční i kombinované formě. Jde o zcela nový obor, který je v roce 2011 otevírán poprvé za přispění takových partnerů, jakými jsou ČMFS, UČFR nebo ČSLH. Předměty Řada předmětů, které studenti …

číst více