Ministerstvo školství o dotace stejně přijde

30. 7. 2012 | Aktuality

Ve středu 25. července 2012 přišla ze strany Evropské Unie jasná zpráva – Ministerstvo školství České republiky nenapravilo svá pochybení. Z tohoto důvodu neproplatí Evropská komise 1,2 miliardy korun z programu Vzdělání pro konkurenceschop­nost. Brusel dal Ministerstvu poslední ultimátum. Pokud své chyby nenapraví do dvou měsíců, může přijít až o desítky miliard z evropských fondů.

Své rozhodnutí Komise odůvodnila tím, že česká strana podnikla pouze neuspokojivé a nedostatečné úpravy. Ministerstvo školství zůstává nadále optimistické a tvrdí, že ke ztrátě všech prostředků z programu, tedy více jak 50 miliard korun, nedojde. Na druhou stranu je třeba říci, že poslední peníze z Evropské Unie získalo Ministerstvo naposledy v loňském roce a to konkrétně 14. září.

V současné době čeká Ministerstvo školství na doručení oficiálního stanoviska Evropské komise.

Zdroj informací: idnes.cz, novinky.cz Fotografie: archiv Ministerstva školství