Masarykova univerzita se stala nejžádanější českou vysokou školou

12. 7. 2005 | Aktuality

Pracovníci brněnské univerzity si letos museli poradit s 54 000 přihlášek, což je dokonce o čtyři tisíce více než na Karlově univerzitě. Rozhodnutí o přijetí našlo ve schránce kolem 14 tisíc studentů, ale předpokládá se, že do prvního semestru jich nastoupí o několik tisíc méně. Mnoho z přijatých se totiž rozhodne pro studium na jiné škole v tuzemsku či zahraničí.

To je zároveň naděje pro studenty, kteří se na školu nedostali o jeden či dva testové body. Pokud si podají odvolání, mají velkou šanci, že bude vyřízeno kladně.

Na Masarykovu univerzitu se letos hlásilo 37 tisíc absolventů středních škol, rozdíl mezi počtem přihlášek a uchazečů je dán možností hlásit se na více oborů zároveň. Tradičně nejvyšší zájem o studium zaznamenali na Právnické fakultě, Filozofické fakultě a Ekonomicko-správní fakultě. Naopak fakulty s přírodovědným zaměřením se musely smířit s menším počtem uchazečů. O dodatečném přijímacím řízení na obory, které nejsou plně obsazeny, se však neuvažuje.

zdroj: ČTK, ihned.cz