Letošní imatrikulace nových vysokoškoláků na fakultách Univerzity Pardubice končí

26. 11. 2010 | Tiskové zprávy

V pátek 26. listopadu se koná letošní poslední imatrikulace na Univerzitě Pardubice. Slavnostní akademický obřad, při němž noví vysokoškoláci skládají akademický slib, stávají se členy akademické obce a jsou zapsáni do matriky studentů Univerzity Pardubice, absolvují noví studenti Fakulty chemicko-technologické.

Do 1. ročníku některého z devíti bakalářských studijních programů s 11 studijními obory Fakulty chemicko-technologické se zapsalo celkem 766 studentů. V prezenční formě studuje 644 studentů, v kombinovaném studiu 122 studentů.

Nejvíce studentů zahájilo studium v oboru Klinická biologie a chemie (158) a v novém oboru Zdravotní laborant (138), oba obory patří do studijního programu Speciální chemicko-biologické obory. Přes stovku studentů studuje též studijní program Ekologie a ochrana životního prostředí (113) a Polygrafie (107), necelá stovka (92) pak studijní program Chemie a technická chemie. Přes padesát studentů (64) studuje Chemické a procesní inženýrství, necelá padesátka studentů (48) si vybrala studium Farmakochemie a medicinálních materiálů a Chemii a technologii potravin (31).

Slavnostní akademický slib budou skládat studenti prvního ročníku Fakulty chemicko-technologické v univerzitní Aule Arnošta z Pardubic v pátek 26. listopadu (v 9:00, 11:30 a v 14:00 hodin) do rukou děkana fakulty prof. Ing. Petra Lošťáka, DrSc.

Celkem studuje na Fakultě chemicko-technologické v tomto akademickém roce 2010/2011 v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech 2 155 vysokoš­koláků.

Fakulta chemicko-technologická s šedesátiletou tradicí výuky chemie ve městě Pardubicích je podle počtu studentů 3. největší ze sedmi fakult univerzity – po Fakultě ekonomicko-správní (s 2 681 studentem) a Dopravní fakultě Jana Pernera (s 2 181 studen­tem). Počtem studentů je ještě srovnatelná s Fakultou filozofickou, která má 2 140 studentů.

Studium v 1. ročnících bakalářských studijních programů na všech sedmi fakultách Univerzity Pardubice zahájilo letos 3 840 posluchačů. Fakulty Univerzity Pardubice stabilizovaly svoji studijní nabídku na cca 130 oborech bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů, v nichž v tomto akademickém roce ve všech ročnících studuje necelých 11 tisíc vysokoškoláků (10 900).

Ing. Valerie Wágnerová
kancléřka – mluvčí Univerzity Pardubice