Klaus jmenoval do funkce tři nové a dva staronové rektory

23. 1. 2011 | Aktuality

Prezident Václav Klaus ve středu na Pražském hradě jmenoval pět rektorů vysokých škol. Z toho dva rektoři ve svých funkcích pokračují, tři z nich čeká první funkční období.

Zbrusu novými rektory se stali Jindřich Smetana, který povede Vysokou školu uměleckoprůmyslovou a Magdalena Hrabánková, která bude v čele Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Poslední z trojice je Ilona Mauritzová, rektorka Západočeské univerzity v Plzni, která byla zvolena již loni v listopadu po aféře na Právnické fakultě. Ve funkci nahrazuje Josefa Průšu, který byl kvůli svému údajně benevolentnímu přístupu k aféře na plzeňských právech kritizován.

Ve svých funkcích budou pokračovat rektor Ostravské univerzity Jiří Močkoř a rektor Slezské univerzity Rudolf Žáček.

Zdroj: aktualne.cz, idnes.cz

Zdroj fotografie: stock.exchange