FAMU se pyšní titulem nejlepší školy v Evropě

3. 8. 2011 | Aktuality

Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze (FAMU) je podle aktuálního vydání prestižního filmového magazínu The Hollywood Reporter nejlepší filmovou školou v Evropě. Z celkem 25 nejlepších filmových škol světa se FAMU umístila na sedmé pozici.

První místo obsadil slavný American Film Institute, druhá je University of Southern California a třetí místo získala Pekingská filmová akademie. Autor žebříčku Tim Appelo zdůvodňuje vysokou pozici FAMU její výraznou minulostí a zdůrazňuje, že pražská škola založená v roce 1946 je pátou nejstarší institucí svého druhu na světě.

Filmová a televizní fakulta (FAMU) je jedna ze tří fakult Akademie múzických umění v Praze (FAMU, DAMU, HAMU). Její studenti jsou vzděláváni především pro profese spojené s filmem, televizí, elektronickými médii i tradičními sdělovacími prostředky. Během své pětašedesátileté historie fakultu absolvovalo mnoho známých osobností, jakými jsou např. Miloš Forman, Věra Chytilová, Juraj Jakubisko, Jiří Menzel, Halina Pawlowská nebo Emir Kusturica.

Deset nejprestižnějších filmových škol světa:

1. American Film Institute (USA)
  2. University of Southern California (USA)
  3. Pekingská filmová akademie (Čína)
  4. New York University / Tisch School of the Arts (USA)
  5. University of California Los Angeles (USA)
  6. California Institute of the Arts (USA)
  7. FAMU (Česká republika)
  8. Columbia University School of the Arts (USA)
  9. Wesleyan University (USA)
  10. The National Film and Television School (Velká Británie)

Zdroje: www.ct24.cz, The Hollywood Reporter