Dětská univerzita v Brně

9. 7. 2014 | Aktuality

Chceš být chemikem, polárníkem, lékařem, hackerem, detektivem, parazitologem, geologem…? Zajímají tě forenzní pokusy, atmosférický tlak, rychloběžná fotografie, moře na Moravě, filmové triky, klonování, jak spolu mluví bakterie nebo jak se žije na Antarktidě? Je ti od 9 do 14 let?

Pak je právě tobě určena Dětská univerzita Masarykovy univerzity. Neplatí se žádné školné ani zápisné, dětští studenti načerpají vědomosti zcela zdarma.

Školní rok MjUNI sestává ze slavnostního zahájení 4. října 2014 a slavnostního ukončení 16. května 2015. V daném období budou jednu sobotu v měsíci probíhat přednášky a workshopy na jedné ze čtyř fakult Masarykovy univerzity: lékařské, přírodovědecké, pedagogické a informatiky.

Více informací a přihláška na www.mjuni.cz.