ČVUT akreditovala unikátní studijní obory

18. 3. 2016 | Aktuality

Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze akreditovala ve studijním programu Otevřená informatika nové unikátní obory. Posluchačům tak, jako jediná v republice, může nabídnout vysokoškolské studium ucelených oborů Počítačové hry a grafika, Internet věcí, Kybernetická bezpečnost, Datové vědy či Interakce člověka s počítačem.

Nově akreditované obory lze na Fakultě elektrotechnické ČVUT studovat od 1. října 2016.

Obor Počítačové hry a grafika, otevíraný v bakalářském stupni, nabízí možnost proniknout do samostatného i týmového vývoje počítačových her, získat znalosti z oblasti programování grafiky, umělé inteligence, vytváření 2D i 3D grafického obsahu a implementace uživatelských rozhraní. Dalším novým unikátním oborem je Internet věcí (Internet of Things). Vedle těchto oborů lze na bakalářském stupni studovat ještě Informatiku a počítačové vědy a Software.

V magisterském stupni se nově nabízí studium oborů Interakce člověka s počítačem, Kybernetická bezpečnost, Datové vědy a Bioinformatika. Kromě nich si studenti mohou vybrat i studium stále populárních oborů Počítačová grafika, Umělá inteligence, Počítačové inženýrství a Softwarové inženýrství.

Další informace o studijním programu Otevřená informatika naleznete na stránkách ČVUT.

Zdroj informací: tisková zpráva ČVUT Zdroj fotografie: http://www.freeimages.com/