Česká zemědělská univerzita otevírá dětský koutek

8. 3. 2012 | Aktuality

Od května by měl na půdě České zemědělské univerzity fungovat dětský koutek. Tento projekt by měl podpořit mladé zaměstnance školy a usnadnit jim návrat na univerzitu po rodičovské či mateřské dovolené.

Koutek by měl být otevřen v prostorách koleje od 7:00 do 17:00. Určen je pro děti od tří do šesti let, kterým nabídne nejen hlídání, ale také kroužky environmentální výchovy využívající zázemí České zemědělské univerzity. Dítě může být do koutku svěřeno na maximálně čtyři hodiny denně. Předpokládá se, že koutek využije během dvou let jeho plánovaného fungování kolem stovky dětí.

Projekt je realizován v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita, který na jeho uskutečnění uvolnil téměř třímilionovou dotaci. Dětský koutek pro děti zaměstnanců i studentů školy funguje na větším množství českých škol, například na brněnské Fakultě sociálních studií.

Zdroj: tisková zpráva

Zdroj fotografie: Stock.Xchng