Bankovní institut přišel o akreditaci na výuku v angličtině

24. 10. 2011 | Aktuality

Ministerstvo školství se rozhodlo odebrat soukromé vysoké škole Bankovní institut vysoká škola akreditaci na výuku v angličtině. Akreditační komise navrhovala, aby byla škole odebrána akreditace i pro výuku v češtině. Proti tomuto návrhu se však ministerstvo postavilo. Bankovní institut musel už loni ukončit činnost deseti svých poboček u nás a na Slovensku kvůli nízké kvalitě výuky.

Komise navrhovala odnětí akreditace celkem u pěti bakalářských a dvou magisterských programů. Protože ministerstvo zastavilo řízení ohledně odebrání akreditace studiu v češtině, studenti budou možná pouze převedeni z anglického programu do českého.

Anglicky byl vyučován magisterský obor Economy and Management, který bude pravděpodobně od příštího září muset být veden pouze v češtině. Ostře se o Bankovním institutu vyjádřila šéfka akreditační komise Vladimíra Dvořáková. „Diplomové práce pocházely kdoví odkud. Měli jsme informace z ambasád o podivných žádostech o víza od podivných studentů,“ řekla ve středu na rádiu Impuls. Studium na české soukromé vysoké škole je totiž jednou z možností, jak se dostat například z Ukrajiny na pracovní trh v celé EU.

Proti odebrání akreditace se škola ještě může odvolat. V současné době teprve probíhá další řízení ohledně osudu poboček Bankovního institutu v Maďarsku. Soukromou školu při jednání zastupuje advokát Miroslav Jansta, který je znám mimo jiné spoluprací s ministrem školství Josefem Dobešem při přípravě středoškolského poháru.

Zdroj: ČT24