Akademická půda se rozrostla o 76 nových profesorů

10. 12. 2010 | Aktuality

Prezident Václav Klaus a ministr školství Josef Dobeš předali dekrety celkem 76 novopečeným profesorům. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil 8. prosince ve Velké aule pražského Karolina. Profesuru obdrželi akademici českých vysokých škol různého zaměření, nejvíce návrhů na jmenování profesorů předložila ČVUT v Praze (celkem jedenáct) a pražská Univerzita Karlova spolu s brněnskou Masarykovou univerzitou (obě školy předložily po deseti návrzích).

„V naší zemi se stala kvalita velice zpochybňovanou. Za své působnosti v roli prezidenta republiky jsem jmenoval 1293 profesorů, což je 13 profesorů za měsíc. A tak si kladu otázku, zda není těch profesorů jmenováno až moc. Kladu si otázku, zda je větším problémem hodně profesorů anebo hodně vysokých škol,“ řekl při ceremonii s poukazem na jistý nedostatek českého vysokého školství prezident Klaus.

Úplný seznam nově jmenovaných profesorů a profesorek je ke stažení na stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (pdf).

Zdroj: tisková zpráva MŠMT