Advent na Mendelově univerzitě v Brně

5. 12. 2010 | Tiskové zprávy

Mendelova univerzita v Brně připravila pro předvánoční období řadu zajímavých kulturních a společenských akcí.

Tradiční vánoční koncert ve Křtinách
V úterý 14. prosince 2010 pořádá rektor univerzity ve spolupráci se Školním lesním podnikem Masarykův les Křtiny vánoční koncert v křtinském kostele. Začátek je v 18 hodin. Na varhany hraje František Šmíd, zpěvem ho doprovodí Olga Procházková sopranistka, sólistka opery Slezského divadla v Opavě.

Vánoční koncert Trubačů LDF MENDELU
Trubači Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně pořádají pod záštitou rektora univerzity a děkana její LDF vánoční koncert ve středu 15. prosince 2010 od 15 hodin v Aule Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 1, Brno-Černá Pole.

Vánoční zastavení na Rybničním zámečku v Lednici
Opět po roce nabízí Mendelova univerzita v Brně výjimečnou možnost navštívit v předvečer Vánoc romantické prostředí klasicistního Rybničního zámečku v Lednici, bohatě vyzdobeného vánočními květinovými instalacemi a vazbami, tentokrát v historickém duchu.
Výzdobu zámečku připravují studenti a pedagogové Zahradnické fakulty v Lednici Mendelovy univerzity v Brně. Akce je pořádána ve spolupráci s obcí Lednice.
Návštěvníkům se nabízí příjemný kulturní zážitek, drobné občerstvení včetně ochutnávky Akademického vína z produkce Školního zemědělského podniku Žabčice. Pro děti jsou připraveny malé dárky.

Interiéry zámečku budou zpřístupněny veřejnosti:
v pátek 17. 12. 2010 od 13.00 do 16.30,
v sobotu a neděli 18. a 19. 12. 2010 vždy od 9.00 do 16.30.

Udělení čestné vědecké hodnosti doctor honoris causa prof. Janu Švejnarovi, Ph.D., dr.h.c.

Ve středu 8. prosince 2010 udělí Mendelova univerzita v Brně na slavnostní promoci čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa profesorovi J. Švejnarovi za jeho dlouhodobý přínos pro ekonomii, obchod a hospodářskou politiku. Slavnostní promoce bude zahájena v 10 hodin v Aule Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích za přítomnosti řady významných hostů z akademického i veřejného života.

Kancléřství – Media Relations
Mendelovy univerzity v Brně